What is the better buy $.79 for 1yds $1.95 for 3yds or $2.94 for 6yds

Question

What is the better buy $.79 for 1yds $1.95 for 3yds or $2.94 for 6yds

in progress 0
Adeline 4 months 2022-01-23T23:41:55+00:00 1 Answer 0

Answers ( No )

    0
    2022-01-23T23:42:55+00:00

    1x + 3y =6 \\ 1.95x + .79y = 2.94

Leave an answer

Browse
Browse

45:5+9-9*14:3-1*12 = ? ( )