The prepackaged rolled oats cost $4.75 for a 42-ounce container. What is the unit price of the prepackaged rolled oats?

Question

The prepackaged rolled oats cost $4.75 for a 42-ounce container. What is the unit price of the prepackaged rolled oats?

0

Answers ( No )

    0
    2021-09-06T13:23:13+00:00

    $ 0.11, when you divide $4.75 by 42-ounce container you get $0.11

Leave an answer

Browse
Browse