randy bought 6 candy bars for $8.28 what is the cost per candy bar?

Question

randy bought 6 candy bars for $8.28 what is the cost per candy bar?

0

Answers ( No )

    0
    2021-09-11T06:13:09+00:00

    Randy paid $1.38 per candy bar

    0
    2021-09-11T06:13:48+00:00

    Well to make this simple… all we have to do is divide.

    6 divided by 8.28 equals 1.38

    Each candy bar is a dollar thirty eight.

    Hope this helps! Please let me know if you need further explanation.
    ~Brooke❤️

Leave an answer

Browse
Browse