Karl bought ? 3 1/2 ? gallons of milk that cost $2.70 per gallon. How much did he spend? Please I need it super fast I will mark brainliest

Question

Karl bought ? 3 1/2 ? gallons of milk that cost $2.70 per gallon. How much did he spend? Please I need it super fast I will mark brainliest

0

Answers ( No )

    0
    2021-10-15T01:42:13+00:00

    He spent $9.45
    3.5×2.7= 9.45

Leave an answer

Browse
Browse