A bakery offers a price of $3.60 for 4 muffins. What is the price per muffin? *

Question

A bakery offers a price of $3.60 for 4 muffins. What is the price per muffin? *

0

Answers ( No )

    0
    2021-09-10T16:59:01+00:00

    Since the total price is $3.60 you need to divide by 4 because $3.60 is the total price for four muffins. Your answer will be 0.90 cents each

Leave an answer

Browse
Browse